Konglomeraty kwarcowe na blaty kuchenne


Konglomeraty kwarcowe gdzie je możemy spotkać w naszym domu?

Jednym z substytutów naturalnych kamieni są konglomeraty kwarcowe. Dzięki swojemu ładnemu wyglądowi i właściwościom zbliżonym do naturalnych kamieni najczęściej w naszych domach możemy spotkać konglomeraty kwarcowe w postaci blatów kuchennych. Kompozyty którymi bez wątpienia są konglomeraty kwarcowe składają się z naturalnego zmielonego kamienia z dodatkiem żywic.


Technologia produkcji konglomeratów kwarcowych pozwala uzyskać materiały które mają wytrzymałość zbliżoną do naturalnego granitu. Natomiast ich kolor jest jednolity i równomiernie rozłożony chociaż z mniejsza ilością dostępnych barw ale za to powierzchnia konglomeratów kwarcowych jest o intensywnym połysku.


Blaty z konglomeratów kwarcowych posiadają wiele cech naturalnego kamienia do których zapewne należą
  • duża odporność na uderzenia, zarysowania, zaplamienia, promieniowanie słoneczne
  • mała higroskopijność która jest szczególnie ważna w przypadku blatów kuchennych na które mają częsty kontakt z wodą
  • paleta barw sprawdzająca się w nowoczesnych aranżacjach kuchennych
  • powierzchnia która przy odpowiedniej impregnacji nie ma żadnych porów przez co jest łatwa w utrzymaniu czystości i ma właściwości antybakteryjne
  • możliwość wykonania blatu konglomeratowego o grubości tylko 2 cm

Co daje impregnacja blatu z konglomeratu kwarcowego?



Konglomeraty przyjmują mają właściwości do kamienia z którego są wykonane i tak konglomeraty kwarcowe zachowują się podobnie do kwarcytu. Na powierzchni kwarcytu występują naturalne pory przez które do wnętrz a impregnatu mogą wnikać ciecz. Pory też przyspieszają naturalną erozję oraz mogą powodować pękanie płyty. Impregnacja to tak naprawdę proces naturalnego zamykania porów. Dzięki temu konglomerat jet trwalszy i mniej się brudzi.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kuchnia w stylu skandynawski m z wyspą

Jak usunąć rysy z białych mebli na wysoki połysk?

Spieki kwarcowe do czego się nadają